Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Młody mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną

Młody mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu oraz policjanci z komisariatu Policji  w Zatorze postawili zarzut znęcania się nad rodziną  19 – letniemu mieszkańcowi gminy Zator. Śledczy zastosowali wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz policyjny dozór.

W piątkowy poranek (08.05.2020) policjanci interweniowali w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Zator, co miało związek ze zgłoszoną awanturą domową. Z relacji zgłaszającej wynikało, że jej 19 – letni syn groził jej gdy odmówiła wydania mu pieniędzy. Mundurowi błyskawicznie  udali się pod wskazany adres. Zastali 48 – letnią zgłaszającą, która oświadczyła, że syn uciekł w chwili gdy usłyszał, że została wezwana Policja. Funkcjonariusze natychmiast wszczęli poszukiwania 19 – latka. Po kilkunastu minutach na jednej z ulic zauważyli mężczyznę pasującego do opisu, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu domowy agresor został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody świadczące, o tym że  19 – latek od kilku miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodzicami. W związku z powyższym, w piątkowe popołudnie podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu. Tam usłyszał zarzut znęcania nad rodziną. Ponadto prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz policyjny dozór.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Zobacz również << Weekendowe podsumowanie – siedmiu kierowców bez prawa jazdy >>

Podziel się tym wpisem: