Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Młodzi piłkarze z Kalwarii Zebrzydowskiej mistrzami Polski

Coraz więcej utalentowanych piłkarzy w powiecie wadowickim.

Niedawno pisaliśmy o sukcesach zawodniczek z Akademii Kobiecego Futbolu Wisła Brzeźnica, które w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Piłce Nożnej Dziewcząt „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, zdobyły  trzecie miejsce.

W ich ślady poszli młodzi piłkarze z Kalwarii Zebrzydowskiej.

W dniach 24-26.08.2020 r. w Reńskiej Wsi odbywał się Finał Centralny IX Ogólnopolskiego Turnieju Chłopców „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna.

W rywalizacji brali udział w zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi. Aby dotrzeć do Turnieju finałowego zawodnicy z Kalwarii Zebrzydowskiej wygrali eliminację województwa Małopolskiego i otrzymali przepustkę do Turnieju Ogólnopolskiego, na którym spisali się doskonale.

W zawodach uczestniczyło 11 drużyn.

Finałowy Turniej podzielony był na eliminacje w grupach, którą MKS Kalwarianka przeszedł jak burza.

W  meczu półfinałowym kalwarianie pokonali zespół SP Łoposzno 3:0, a w finale wygrali z Błękitnymi Wronki 1:0.

Opiekunem  mistrzowskiego zespołu jest Dariusz Iwanowski.

Strzelcem turnieju został Klaudiusz Jurek, a zawodnikiem turnieju Krzysztof Twardosz. Obaj są zawodnikami Kalwarianki.