Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Młodzież złamała obowiązujące zakazy

Młodzież złamała obowiązujące zakazy

Wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań.

Od 1 kwietnia 2020 dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie mogą wychodzić z domu bez opieki osoby pełnoletniej. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.

Niestety 2 kwietnia tuż przed godziną 20.00 w Chełmku grupa młodzieży złamała obowiązujące zakazy. Policjanci podczas patrolu na ulicy Wojska Polskiego,  zauważyli idącą chodnikiem pięcioosobową grupę młodzieży . W związku z obowiązującym zakazem grupowania się, zachowaniem  odpowiedniej odległości oraz zakazem opuszczania miejsca zamieszkania przez osoby niepełnoletnie, policjanci podjęli interwencję.

W rozmowie z nastolatkami w wieku od  13 – 16 lat, mieszkającymi w Oświęcimiu, Babicach oraz Bobrku, mundurowi ustalili, że wracają oni do swoich domów od swojej koleżanki mieszkającej w Chełmku.  Nieletni zostali przekazani pod opiekę rodzicom, których poinformowali o naruszonych zakazach oraz o skierowaniu na nieletnich wniosków do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Przypominamy, że osoby, które lekkomyślnie naruszają zasady postępowania obowiązujące w związku z epidemią koronawirusa, ryzykują zdrowiem, a nawet życiem nie tylko swoim, ale i innych osób – w tym ich rodzin i bliskich, z którymi mogą mieć kontakt.

Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu,  ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Rozszerzona pomoc finansowa dla rodziców z dziećmi >>

Podziel się tym wpisem: