Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Mój gov, czyli administracja w jednym miejscu

Mój gov, czyli administracja w jednym miejscu

Ministerstwo Cyfryzacji znalazło rozwiązanie na oszczędzenie naszego czasu. Od niedawna sprawy administracyjne można załatwiać przez Internet.

Urzędy często kojarzą nam się z dużymi kolejkami, wcześniejszym wyjściem z pracy, a nawet wzięciem całego wolnego dnia. Z kolei strony poszczególnych ministerstw czy urzędów nigdy nie były ujednolicone, co raczej nie ułatwiało znalezienia potrzebnej informacji. Ministerstwo Cyfryzacji z tego powodu zdecydowało się na stworzenie strony mój gov. Miejsca gdzie wszystkie 19 ministerstw będzie mało swoją zakładkę.

Portal GOV.PL powstał po to, by obywatele mieli łatwiejszy dostęp nie tylko do informacji z poszczególnych urzędów, ale i do wszystkich e-usług oferowanych przez państwo.”- Mówi minister cyfryzacji, Marek Zagórski.

Załatwimy tam sprawy związane zarówno z ZUS-em jak i te dotyczące rodziny, czy naszego życia codziennego w tym pracy. Aby móc swobodnie korzystać ze strony należy zarejestrować  się na stronie za pomocą zaufanego użytkownika (jeśli nie masz Profilu Zaufanego, załóż go na www.pzgov.pl). Tym samym będziemy mieli dostęp do wszystkich naszych danych w jednym miejscu, dzięki czemu zaoszczędzimy czas, gdyż większość spraw załatwimy o każdej porze dnia i nocy, nie wychodząc z domu.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x