Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Nauczyciele z dziećmi chętnie przyłączają się do akcji „odblaskowa szkoła”

Nauczyciele z dziećmi chętnie przyłączają się do akcji „odblaskowa szkoła”

Konkurs „odblaskowa szkoła”, ma na celu przypomnieć, a być może niektórych uświadomić o potrzebie pamiętania noszenia odblasków.

Z racji krótszych dni i jesiennych warunków pogodowych szkoły przyłączają się do konkursu „odblaskowa szkoła”, aby przypomnieć, a być może niektórych uświadomić o potrzebie pamiętania noszenia odblasków.

Organizatorami konkursu są Wydział Ruchu Drogowego Wojewódzkiej Policji, Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie, Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski. Główny cel to zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa na drodze oraz zwiększanie świadomości ludzi, że elementy odblaskowe mogą uratować życie i nie należy ich bagatelizować. Szkoły w ramach konkursu będą wykonywał różne działania, aby  „dzieci świeciły” przykładem całemu społeczeństwu. Dlatego w trakcie wycieczek i różnych wyjść będą nosiły kamizeli aby zwrócić uwagę na ważność sprawy.

W ramach konkursu dzieci z różnych szkół angażują się w przedsięwzięcie robiąc ulotki i plakaty. Zadaniem nauczycieli jest promowanie w klasach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz wyposażenie wszystkich dzieci w szkołach w odblaski. Wszystko po to aby dzieci były widoczne, czyli bardziej bezpieczne na drogach, nie tylko w trakcie wycieczek klasowych, ale i codziennym życiu.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x