Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Nie odbieraj wszystkich numerów – niektóre połączenia mogą kosztować majątek!

Nie odbieraj wszystkich numerów – niektóre połączenia mogą kosztować majątek!

Co kilka lat wraca znany trik z numerem zagranicznym. Odebranie i nierozłączenie się w porę, może sprawić, że będzie nas to słono kosztować.
Foto: Photo on Foter.com

Ostatnio CERT Orange Polska poinformowało na swoim Twitterze o oszustwie „starym jak świat”, czyli na dzwonienie z numeru zagranicznego. Tym razem złodzieje dzwonią z Mali. Numer kierunkowy tego numeru to +22, natomiast nie jest to połączenie z naszej stolicy. Lepiej zastanowić się dwa razy, zanim odbierze się połączenie z podobnego numeru.

Odebranie takiego numeru skutkuje zapisanie osoby do bazy danych numerów aktywnych, czyli złodzieje w przyszłości mogą zadzwonić jeszcze raz. Po odebraniu takiego połączenia słychać sygnał rozłączenia się, natomiast połączenie w rzeczywistości nadal trwa, dopóki my nie naciśniemy czerwonej słuchawki. Te kilka minut mogą zwiększyć rachunek za telefon.

Numer ten najłatwiej rozpoznać licząc cyfry. Polskie numery mają 9 cyfr, a 11 z prefiksem. Jeżeli obcy numer posiada ich więcej lepiej połączenie odrzucić, a numer od razu zablokować.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x