Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Nowe boisko szkolne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Leńczach

Nowe boisko szkolne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Leńczach

Po ustaniu epidemii na uczniów szkoły będzie czekała niespodzianka.

Na uczniów Szkoły Podstawowej w Leńczach, którzy powrócą do szkoły po ustaniu pandemii koronawirusa będzie czekało nowe boisko szkolne. Prace dobiegły końca. Na boisku wykonano nawierzchnię pouliretanową o wymiarach 20×40 m. Wyposażono je w bramki do piłki ręcznej i nożnej, zestaw do siatkówki, zestaw do koszykówki, piłkochwyty. Od strony drogi gminnej zostało wymienione na całej długości ogrodzenie na piłkochwyty.

Całość prac wyniosła 412 tys zł.  Na realizację zadania Gmina otrzymała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 50% wartości zadania.

W listopadzie 2018 roku Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 2 mln 130 tys. zł z przeznaczeniem na budowę Sali Gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Barwałdzie Górnym oraz boiska przy Szkole Podstawowej w Brodach, a także przebudowę boiska przy Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach i przy Szkole Podstawowej nr 6 w Leńczach.

Środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki w 50% pokryły koszty inwestycji jaką była rozbudowa bazy sportowej, pozostałe 50% pochodzić będzie z budżetu Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

W ostatnim roku Gmina Kalwaria Zebrzydowska zainwestowała w rozbudowę bazy sportowej, dzięki środkom własnym i dotacji z Ministerstwa Sportu oddano do użytku:
– Salę Gimnastyczną w Barwałdzie Górnym
– Miniarenę sportową w Zebrzydowicach
– Boisko sportowe w Brodach
– Boisko wielofunkcyjne w Leńczach

Przy wsparciu Województwa Małopolskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej powstało boisko  sportowe na obiektach Kalwarianki. Ze środków własnych Gminy Kalwaria Zebrzydowska wybudowano Skatepark.

Zobacz również << Od maja w sporcie będzie wiele zmian, nadchodzi kolejny etap odmrażania gospodarki >>

Podziel się tym wpisem: