Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Nowe zalecenia – szpitale wstrzymują odwiedziny chorych

Nowe zalecenia – szpitale wstrzymują odwiedziny chorych

ZZOZ w Wadowicach oraz Suchej Beskidzkiej w ten sposób chcą powstrzymać rozprzestrzeniającą się grypę i zapobiec ewentualnemu wystąpieniu koronawirusa.

W ostatnich kilku miesiącach w całej Polsce panuje sezon grypowy, w dodatku na świecie pojawił się koronawirus i jak poinformowały w środę (05.03) ogólnopolskie media, lekarze potwierdzili u 60-letniego pacjenta wystąpienie tego wirusa. Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym w Zielonej Górze.

Z tego względu władze szpitali z terenu Małopolski w trosce o pacjentów oraz ich rodziny zaczynają wprowadzać obostrzenia dotyczące odwiedzin. W wadowickim ZZOZie wprowadzono zakaz odwiedzin chorych:

Z dniem 3 marca br. ze względu na podniesione ryzyko epidemiologiczne, zwiększoną ilość zachorowań, bezpieczeństwo pacjentów oraz ich rodzin wprowadza się zakaz odwiedzin pacjentów na terenie szpitala do odwołania.

Wejście na odział tylko za zgodą Ordynatora/lekarza kierującego odziałem lub lekarza dyżurnego danego oddziału.

Na oddziale dziecięcym opiekę przy dziecku może sprawować tylko 1 osoba.

Również Szpital w Suchej Beskidzkiej chcąc zapobiec rozwojowi grypy a także ewentualnym wystąpieniem koronawirusa wprowadził ograniczenia odwiedzin:

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, ze względu na sytuację epidemiologiczną spowodowaną zwiększoną zapadalnością na infekcje sezonowe, od dnia 27 lutego br. obowiązuje ograniczenie odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitalnych w Suchej Beskidzkiej i Makowie Podhalańskim do odwołania.

Zobacz również << Apel Kalwarii Zebrzydowskiej odnośnie koronawirusa >>

Podziel się tym wpisem: