Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Nowoczesny sprzęt dla strażaków z Tomic

Nowoczesny sprzęt dla strażaków z Tomic

Kolejne jednostki OSP z terenu powiatu wadowickiego wzbogaciły się o nowe wyposażenie. Podczas spotkania w Urzędzie Gminy Tomice strażacy z OSP Tomice i OSP Lgota otrzymali sprzęt ratowniczy  i odzież ochronną. Do strażaków trafiły:
– 4 aparaty powietrzne wraz z butlami kompozytowymi, sygnalizatorami bezruchu oraz panoramicznymi maskami pełnotwarzowymi oraz 2 zapasowe butle kompozytowe – dla OSP Tomice,
– 6 kompletów ubrań ochronnych do działań bojowych (hełm, kominiarka, ubranie specjalne strażackie, rękawice, buty) – dla OSP Lgota.

Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia zamknął się w kwocie 41.923,30 zł, z tego Gmina Tomice pozyskała z środków Województwa Małopolskiego 20.000,00 zł.

W uroczystości  uczestniczyli m.in.: Witold Grabowski – Wójt  Gminy Tomice i Rafał Stuglik – Radny Województwa Małopolskiego, który wręczając sprzęt pogratulował udziału w konkursie „Bezpieczna Małopolska 2019” finansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego.

„To dzięki temu projektowi strażacy z gminy Tomice pozyskali nowoczesne wyposażenie. Myślę, że ten sprzęt wzmocni potencjał i możliwości, które mają lokalne OSP w niesieniu pomocy wszystkim potrzebującym oraz pozwoli strażakom na doskonałe przygotowanie do działań ratowniczo-gaśniczych. ” powiedział Rafał Stuglik.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x