Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Nożownik z Wadowic nie uchroni się od wymiaru sprawiedliwości

Nożownik z Wadowic nie uchroni się od wymiaru sprawiedliwości

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 38-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który zaatakował ostrym narzędziem dwie kobiety.

Do zdarzenia doszło we wtorek (10 marca br.) w jednym z budynków użyteczności publicznej przy ul. Emilii i Karola Wojtyłów w Wadowicach. Kilkanaście minut po godz. 10:00 dyżurny wadowickiej komendy otrzymał informację, że pod wskazanym adresem mężczyzna miał ranić kobietę nożem. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie, okazało się, że poszkodowane zostały dwie kobiety – mieszkanki naszego powiatu. Pokrzywdzone zostały przetransportowane do szpitali, pierwsza z kobiet lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala w Krakowie, natomiast druga przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Suchej Beskidzkiej. Zatrzymany na miejscu zdarzenia 38-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego wczoraj usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 38-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz również << Zderzenie ze słupem na ulicy Polnej w Wadowicach >>

Podziel się tym wpisem: