Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Wadowicach

Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Wadowicach

Województwo Małopolskie we współpracy z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie pragną uczcić pamięć o tych, którzy nigdy się nie poddali, poprzez uwrażliwienie młodego pokolenia na pielęgnowanie wartości i idei patriotycznych oraz zachowanie pamięci o wydarzeniach minionych, o tym jak długa, trudna i wykańczająca była wojna, która wybuchła nagle 1 września 1939 r.

W dniu 7 września organizatorzy zapraszają na pl. Jana Pawła II w Wadowicach na rodzinne spotkanie połączone z wieńczącym je widowiskiem historyczno-muzycznym. Przed nami dzień angażujących wydarzeń, pokazów, prezentacji historycznych, inspirujących gier edukacyjnych, zabaw oraz niespodzianek. Liczymy na Państwa obecność!

Wydarzenie będzie trwało już od godziny  13:00. Pokazy historyczne, prezentacje, stoiska oraz gry edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Wszystko to, by być bliżej historii oraz lepiej zapoznać się z wydarzeniami, jakie miały miejsce w Polsce przed laty.

Głównym punktem będzie godzina 17:00 oraz widowisko „Pieśni miłości i wojny”. To repertuar wzruszających utworów z międzywojennych czasów. Piosenki znane przez wszystkie pokolenia, wykonywane przez cenionych artystów, w doskonałym akompaniamencie, urozmaicone przy tym akcentami tanecznymi.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x