Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Mieszkaniec Oświęcimia wzorowo zareagował widząc przestępstwo drogowe.

Do zdarzenia doszło w nocy z 29/30 kwietnia 2020. Tuż po godzinie 22.00 na ulicy Nojego w Oświęcimiu mężczyzna zauważył, że jadący przed nim samochód marki Ford wykonuje dziwne manewry drogowe. Styl jazdy sugerował, że za kierownicą auta może znajdować się nietrzeźwy.  W związku z tym pojechał za nim, w międzyczasie informując Policję. Po chwili dostrzegł, że ford wjechał na parking pobliskiej stacji paliw, więc podążył za nim. Kiedy ford zaparkował, mężczyzna podszedł do samochodu, za którego kierownicą siedziała nietrzeźwa kobieta. W związku z powyższym, aby uniemożliwić dalszą jazdę zabrał jej kluczyki od pojazdu, które następnie przekazał policjantom.  Mundurowi  przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 46 – letniej mieszkanki Oświęcimia, które wykazało 2 promile alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje 48 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwej kierującej, błyskawicznie zareagował  nie dopuszczając, aby ta  kontynuowała jazdę.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Andrychowianka oddała wszystkie oszczędności oszustowi. Kolejne próby wyłudzenia >>

Podziel się tym wpisem: