Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Od piątku zakaz wstępu również do lasu

Od piątku zakaz wstępu również do lasu

Od piątku (03.04) wchodzi kolejne ograniczenie. Zakaz wstępu do lasu.

Jeszcze niedawno, można było udać się na spacer pojedynczo. Od dziś nie ma gdzie. Parki, place zabaw, bulwary i wszelkie tereny zieleni w miastach i na obrzeżach zostały zamknięte już 1 kwietnia. Od piątku (3.04) zamknięte będą również Lasy Państwowe.

Na polecenie premiera na podstawie specustawy anty-COVID oraz rozporządzenia rządu od teraz do 11 kwietnia obowiązuje zakaz wstępu do lasu. Ostatnie dni pokazały, że dla zbyt wielu pokusa wiosennego spaceru była silniejsza niż nakaz #zostanwdomu. Tłumy na leśnych szlakach i parkingach to zbyt wysokie ryzyko. – Informuje Ministerstwo Środowiska.

Obserwując spory ruch na drodze, można wnioskować, że mieszkańcy nie potrafią jednak zostać w domu i szukają pretekstu, do wyjścia. Niestety słoneczne dni, których coraz więcej przed nami nie ułatwiają pozostania w domu.

Apelujemy! Wszyscy toczymy walkę z niewidzialnym wrogiem, który może zabrać naszych bliskich z tego świata. Mimo tylu obostrzeń, liczba zakażonych dopiero teraz zaczęła dynamicznie rosnąć, a wśród nich coraz więcej osób nie udaje się uratować.

Wszelkie ograniczenia wprowadzone przez rząd mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Mimo, że pewne ograniczenia trudno na początku zaakceptować, to jednak zachęcamy do pozostawania w swych domach, bo tylko tak – ograniczając kontakt ze światem zewnętrznym, możemy wygrać tę walkę.

Zobacz również << Ludzie nadal wypalają trawy, mino tylu ostrzeżeń >> 

Podziel się tym wpisem: