Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Odzieżowy Swap – czyli weź się wymień. Nowa tradycja w Andrychowie

Odzieżowy Swap – czyli weź się wymień. Nowa tradycja w Andrychowie

Popularność wydarzenia jest na tyle duża, że organizatorzy zapowiedzieli już koleją edycję.

W sobotnie popołudnie (25.01) odbyła się druga edycja Swapu odzieżowego – czyli weź się wymień. Organizatorami projektu były Joanna Biczak ze Szkoły Tańca „Loca”, Katarzyna Mikurda z Osiedlowego Klubu Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Agnieszka Marczyńska z kołem Wolontariackim z ZDZ Andrychów. Biletem wstępu były rzeczy przyniesione na wymianę.

Głównym zamysłem spotkania była dobra zabawa, dlatego wszystkie „transakcje” były bezgotówkowe. Obowiązywała zasada ile przynosisz tyle wynosisz. Na licznie zebrane uczestniczki czekało wiele atrakcji. Dietetyczka robiła smakowite koktajle na wzmocnienie, a fryzjerzy przedstawiali ogniste metody na odżywienie włosów. Dodatkowo Panie mogły skorzystać z zabiegu pielęgnacyjnego na dłonie lub zbadać typ swojej skóry oraz zasięgnąć wielu porad od przybyłych specjalistów. Wszystkie te niespodzianki były oczywiście darmowe. Nagrodą wieczoru był bon o wartości 200 zł na zabieg regeneracyjny do włosów od salonu fryzjerskiego W&W, który był realizowany w trakcie wymiany.

Warto wspomnieć, że wydarzenie ma również charakter dobroczynny. Ubrania, kosmetyki, czy inne przedmioty, które nie znajdą nowego właściciela trafiają do różnych instytucji, jak na przykład Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Andrychowie lub biorą udział w kolejnej wymianie.

Popularność wydarzenia jest na tyle duża, że organizatorzy zapowiedzieli już koleją edycję. Wygląda na to, że swap odzieżowy będzie nową tradycją, która będzie organizowana co dwa miesiące.

 

Zobacz również << Wyjątkowy koncert Rodziny Pospieszalskich w Andrychowie >> 

Podziel się tym wpisem: