Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Osoby objęte kwarantanną są obserwowane przez policjantów z powiatu wadowickiego

Osoby objęte kwarantanną są obserwowane przez policjantów z powiatu wadowickiego

Kontrola to nie tylko potwierdzenie przez policjantów czy dana osoba faktycznie przebywa pod wskazanym adresem, ale także możliwość skorzystania przez te osoby z ich pomocy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oraz jednostek podległych wspierając służby sanitarne, sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną na terenie naszego powiatu, przebywają w swoich domach oraz mieszkaniach. Kontroli raz na dobę dokonują wyłącznie umundurowani funkcjonariusze Policji, którzy kontaktują się z danymi osobami głównie przez służbowy telefon komórkowy, bądź też przez domofon, prosząc aby osoba pokazała się w oknie, co umożliwi weryfikację.

Kontrola to nie tylko potwierdzenie przez policjantów czy dana osoba faktycznie przebywa pod wskazanym adresem, ale także możliwość skorzystania przez te osoby z ich pomocy. Mundurowi w krótkim wywiadzie ustalają czy osoby czują się dobrze i nie potrzebują jakiejś pomocy i wsparcia.

Apelujemy o rozsądek. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny! Ponadto pamiętajmy, że wszystkie działania związane są z troską o nasze wspólne bezpieczeństwo i zdrowie.

Infolinia NFZ dotycząca koronowirusa: 800-190-590.

Zobacz również << Miliony na walkę z koronawirusem >>

Podziel się tym wpisem: