Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Ostatni dzwonek na składanie wniosków na „mały ZUS”. Dzisiaj mija termin

Ostatni dzwonek na składanie wniosków na „mały ZUS”. Dzisiaj mija termin

2 marca 2020 roku mija termin na zgłoszenie się do programu.

Poniedziałek 2 marca br. to „ostatni dzwonek” na zgłoszenie się do “małego ZUS”. W ten dzień sale obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą otwarte dłużej – do 18. Przedsiębiorcy, którzy poszukują informacji na temat ulgi, mogą skorzystać z Centrum Obsługi Telefonicznej (tel. 22 560 16 00).

W oddziałach ZUS na przedsiębiorców czekają również doradcy płatników składek. Wyjaśnią oni m.in. kto może skorzystać z “małego ZUS”, jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z ulgi oraz jakie dokumenty złożyć. Od stycznia obsłużyli zostało obsłużonych ponad 58 tys. osób. Notowaliśmy dni, kiedy w sprawie „małego ZUS” dziennie dzwoniło do nas nawet 1500 osób – podkreśla prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

W lutym weszły w życie zmiany w „małym ZUSie” dla przedsiębiorców. Przed zmianami z ulgi mógł skorzystać przedsiębiorca, którego ubiegłoroczny przychód nie przekraczał 30-krotności minimalnego wynagrodzenia, czyli 67,5 tys. złotych. Od początku lutego kwota ta wzrosła do 120 tys. Z danych ZUS wynika, że od lutego do „małego ZUS” zgłosiło się już ponad 82 tys. przedsiębiorców, a od 2019 roku ponad 240 tys.

Zobacz również <<W kwietniu “trzynastki” w wysokości 981 zł netto. “Czternastki” w listopadzie 2021 r. >>

Podziel się tym wpisem: