Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Papieskie medale na szczytny cel

Papieskie medale na szczytny cel

Pieniądze ze sprzedaży numizmatów zostaną przeznaczone na leczenie dwóch młodych kobiet.
Foto: facebookowy profil Bartosza Kalińskiego

Takie medale dostało wiele osób, organizacji i instytucji, które – zdaniem władz Wadowic – miały szczególny udział w upowszechnianiu wartości płynących z nauczania św. Jana Pawła II. Ale część samorządowcy postanowili przeznaczyć na pomoc ludziom pokrzywdzonym przez los. Dwa z nich burmistrz miasta przekazał dzisiaj na licytacje dla dwóch młodych kobiet, które zmagają się z poważnymi chorobami.

 

Na setną rocznicę urodzin Jana Pawła II samorząd gminy Wadowice przygotował 100 odlanych z brązu okolicznościowych medali. Część z nich burmistrz Bartosz Kaliński zdecydował się oddać na cele charytatywne. Pierwszy z takich medali otrzymała w maju tego roku pochodząca z Wadowic Weronika Lasek. To kobieta, która samotnie wychowuje niepełnosprawną córkę Wiktorię, ale ma w sobie jeszcze dość siły, by pomagać innym ludziom. Na facebookowym blogu Cała Naprzód nieustannie pokazuje kobietom w podobnej sytuacji, jak pokonywać trudności i cieszyć się życiem. Zorganizowała już niejedną akcję charytatywną na rzecz potrzebujących wsparcia dzieci. Prowadziła też zbiórkę pieniędzy na zakup maseczek i fartuchów ochronnych oraz środków dezynfekujących dla oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala w Wadowicach.

Dziś (11 sierpnia) burmistrz Bartosz Kaliński wręczył kolejne dwa medale papieskie z przeznaczeniem na cele charytatywne. Oba mają trafić na licytacje, a środki z ich sprzedaży zostaną przekazane na leczenie dwóch kobiet. Jedną jest Ewelina Baklarz z Frydrychowic, która cierpi na rzadki i groźny nowotwór nerkowokomórkowy. Druga to Paulina Tomska ze Spytkowic, zmagająca się z Zespołem Devica, który stopniowo odbiera jej wzrok oraz władzę w rękach i nogach. –  Trzymam kciuki, aby udało się zebrać wystarczającą kwotę, która pomoże obu paniom powrócić do zdrowia – napisał na swoim facebookowym profilu burmistrz Bartosz Kaliński. (eł)

 

 

Zobacz również: Karolcia, nasze szczęście

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x