Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Parafia w Brzeźnicy poprowadzi Mszę Świętą przez Internet

Parafia w Brzeźnicy poprowadzi Mszę Świętą przez Internet

Ze względu na zaostrzone przepisy i w trosce o własne zdrowie zostańcie w domach. Szczęśliwie dla wiernych księża wychodzą naprzeciw.

Ostatnio wiele obostrzeń zostało wprowadzonych w naszą codzienność. Nowe zasady ograniczające przemieszczanie się i zgromadzenia dotyczą również obrzędów liturgicznych, m.in. mszy świętych, pogrzebów czy ślubów od teraz do odwołania nie może w niej uczestniczyć więcej niż 5 osób. Do limitu nie wlicza się osób sprawujących te obrzędy.

Jednak księża mimo wszystko zachęcają do pozostania w domach i starają się wyjść naprzeciw wiernym, dlatego transmitują msze online.

Parafia w Marcyporębie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na Mszę Św. o godz. 11.00 w niedzielę 29 marca 2020 r. Księża apelują o pozostanie w domach i wspólna modlitwę.

Transmisja odbędzie się poprzez kanał parafii na YouTube – bezpośredni link. W trakcie mszy istnieje możliwość duchowego przyjęcia komunii świętej.

Zmobilizujmy dzieci do wspólnego śpiewu. Przygotujcie teksty piosenek: „Barka”„Przygotuję Ci serce dziecinne”. Po zakończeniu Mszy św. zapraszamy wszystkie dzieci na Drogę Krzyżową w opracowaniu ks. doktora teologii Andrzeja Pyttlika proboszcza parafii pw. Świętej Marii Magdaleny z Kuźni Raciborskiej.

To niedzielne spotkanie będzie Rekolekcjami Wielkanocnymi. Ze względu na zaostrzone przepisy i w trosce o własne zdrowie zostańcie w domach.

Zobacz również << OSP Łączany z piękną akcją dla potrzebujących szpitali >> 

Podziel się tym wpisem: