Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Piękna postawa dzielnicowego z Zatora

Piękna postawa dzielnicowego z Zatora

Dzielnicowy bez chwili namysłu wbiegł do wnętrza i po chwili wrócił niosąc na rękach seniorkę.

Aspirant sztabowy Ferdynand Sajdak dzielnicowy z Komisariatu Policji w Zatorze bez chwili wahania pospieszył z pomocą seniorce znajdującej się w zadymionym domu. Dzięki czujności policjanta i jego błyskawicznej interwencji, 70 – letnia kobieta w porę trafiła pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 12 stycznia 2020 w Przeciszowie. W trakcie policyjnego zabezpieczenia  „I Przeciszowskiego Biegu i Nordic Walking”, będącego elementem imprez związanych z kwestą na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tuż przed godziną 14.00 dzielnicowy zauważył, że z jednego z domów oddalonych o niespełna 200 metrów na ulicę wybiegli dwaj mężczyźni. Funkcjonariusz,  zaniepokojony takim zachowaniem przekazał dyżurnemu informację, po czym pospiesznie udał się  we wskazany rejon, aby sprawdzić, czy potrzebna jest pomoc. Od zdenerwowanych mężczyzn policjant dowiedział się, że w domu zapalił się tłuszcz na patelni. Pożar został ugaszony, lecz dom nadal jest silnie zadymiony, a w kuchni pozostała seniorka, która odmówiła opuszczenia posesji. Dzielnicowy bez chwili namysłu wbiegł do wnętrza i po chwili wrócił niosąc na rękach seniorkę. Kobieta z podejrzeniem podtrucia dymem, pod opieką ratowników medycznych, została zabrana do szpitala.

Źródło: Policja.

 

Zobacz również << Cofanie liczników w Oświęcimiu >> 

Podziel się tym wpisem: