Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Pijana matka opiekowała się dziećmi

Pijana matka opiekowała się dziećmi

W organizmie kobiety buzowało 2,5 promila alkoholu.
Zdjęcie przykładowe. Foto: Pixabay

Kobieta z gminy Oświęcim wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością. Upiła się w biały dzień, choć miała pod opieką dwoje dzieci. Były to dziewczynki w wieku 7 i 14 lat. Niewykluczone, że takie sytuacje zdarzały się częściej.

 

Sprawa wyszła na jaw dzięki wizycie asystentki rodziny, czyli osoby, która wspiera rodziców mających problemy z wychowaniem pociech. Widząc stan matki, natychmiast zadzwoniła na policję. Funkcjonariusze, którzy niewiele później przyjechali pod wskazany adres, poddali pijaną kobietę badaniu trzeźwości. Jak się okazało, miała w organizmie 2,5 promila alkoholu!

Mundurowi przekazali dziewczynki pod opiekę rodziny, a wobec ich 47-letniej matki wszczęli postępowanie. Kobieta naraziła bowiem swoje córki na niebezpieczeństwo, pozwalając sobie na upicie się, gdy miała je pod opieką. Za taki czyn może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Nieodpowiedzialnej matce grozi też, że zostanie jej ograniczona lub wręcz odebrana władza rodzicielska nad dziećmi. Zadecyduje o tym sąd rodzinny, do którego policja przekaże materiały dotyczące sprawy. (eł)

 

Zobacz również: Zapłacili za brawurę za kierownicą

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x