Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Piraci drogowi nie mają taryfy ulgowej w związku z epidemią

Piraci drogowi nie mają taryfy ulgowej w związku z epidemią

Pomimo zadań związanych z epidemią policjanci SPEED kontynuują walkę z piratami drogowymi.

Od czasu pojawienia się pierwszego zarażonego koronawirusem w Małopolsce (9 marca) do 26 marca na naszych drogach doszło do 47 wypadków, w których ranne zostały 43, a zmarło 8 osób! W roku ubiegłym natomiast, w analogicznym okresie, doszło do 88 wypadków, w których ranne zostały 84 osoby. Zmarło 6 osób. Różnica w śmiertelnych wypadkach to być może tylko wahania statystyczne, ale można zaryzykować stwierdzenie, że puste drogi pozwalają na bardziej agresywną jazdę.

Pomimo dodatkowych zadań związanych z koronawirusem, policjanci cały czas dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i reagują na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego. O tym, że policjanci z grupy SPEED nadal pilnują bezpieczeństwa na drogach przekonało się w ostatnich dniach kilku kierowców. W środę (24.03.18 r.) kierujący mercedesem w miejscowości Waksmund jechał z prędkością 102 km/h w obszarze zabudowanym. Za przekroczenie prędkości o 52 km/h stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące i został ukarany 400 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi. W kolejnym przypadku poza obszarem zabudowanym na Zakopiance w Nowy Targu, kierujący bmw w rejonie przejścia dla pieszych przekroczył prędkość o 66 km/h na odcinku ograniczenia do 50 km/h. W tej sytuacji mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych.

Niektórzy kierujący byli bardzo zdziwieni na widok policjantów ruchu drogowego. Byli wręcz pewni, że w okresie działań prowadzonych w związku z wirusem, funkcjonariusze nie zajmują się już wykroczeniami drogowymi i przekraczaniem dozwolonej prędkości.

Nie ma pobłażania dla osób łamiących przepisy i stwarzanie niebezpiecznych sytuacji na drodze. Pomimo epidemii i szeregu innych zadań policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem ruchu drogowego i reagować na nadmierną prędkość, która jest główną przyczyną wypadków drogowych.

Źródło: Policja. 

Zobacz również << OSP Łączany z piękną akcją dla potrzebujących szpitali >>

Podziel się tym wpisem: