Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Pobił ekspedientki, bo nie został wpuszczony do sklepu w „godzinach dla seniora”

Pobił ekspedientki, bo nie został wpuszczony do sklepu w „godzinach dla seniora”

Oświęcimscy policjanci postawili zarzuty uszkodzenia ciała 35 - letniemu mieszkańcowi Oświęcimia. Mężczyzna dopuścił się aktu agresji wobec dwóch ekspedientek jednego z marketów spożywczych.

W piątek (17.04.2020) policjanci zostali zaalarmowani przez obsługę jednego z marketów spożywczych w Oświęcimiu. Doszło tam do pobicia dwóch ekspedientek przez nieznanego mężczyznę. Sprawca tuż po zdarzeniu wybiegł ze sklepu, wsiadł na rower i odjechał. Z relacji zgłaszających wynikało,  że mężczyznę zdenerwował fakt, iż nie został wpuszczony do sklepu, ponieważ zgodnie z wytycznymi w godzinach pomiędzy 10.00 a 12.00 zakupy mogą robić wyłącznie osoby po 65 roku życia.

Na poszukiwania sprawcy natychmiast ruszyło kilka patroli. W trakcie penetracji Osiedla Chemików mundurowi dowiedzieli się, że dwoje klientów sklepu pojechało swoim samochodem za sprawcą. Przekazali wskazówki dotyczące rysopisu oraz drogę jego ucieczki. Uciekiniera stracili z oczu, gdy wjechał na tereny zielone lecz tam szybko zlokalizowali go policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego i zatrzymali mężczyznę.

Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został postawiony zarzut uszkodzenia ciała dwóch osób, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na szczególne podziękowania za wzorową postawę obywatelską zasługuje dwoje mieszkańców Oświęcimia, którzy pomogli policjantom w szybkim namierzeniu sprawcy.

Zobacz również << Aż 26 zarzutów usłyszał włamywacz do Andrychowskiego liceum >>

Podziel się tym wpisem: