Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Podczas akcji smog sprawdzono ponad tysiąc pojazdów

Podczas akcji smog sprawdzono ponad tysiąc pojazdów

Podczas działań policjanci również edukowali kierujących, iż nieprawidłowy skład spalin wpływa na stan środowiska, a tym samym na nasze życie i zdrowie.  

We wtorek 28 stycznia 2020 roku na terenie Małopolski policjanci przeprowadzili działania „Smog”, które miały na celu wyeliminowanie z ruchu jak największej ilości pojazdów, które zanieczyszczają środowisko.

Funkcjonariusze za pomocą dymomierzy i analizatorów spalin sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Podczas całodziennych działań małopolscy policjanci skontrolowali 1092 pojazdy, ujawnili 83 nieprawidłowości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska oraz wyciekami płynów eksploatacyjnych, za które zatrzymano dowody rejestracyjne. Podczas działań policjanci również edukowali kierujących, iż nieprawidłowy skład spalin wpływa na stan środowiska, a tym samym na nasze życie i zdrowie.

Za używanie pojazdów w sposób powodujący uciążliwość związaną z nadmierną emisją spalin do środowiska grozi mandat karny w wysokości 300 zł, ponadto za tą nieprawidłowość policjant obligatoryjnie zatrzymuje dowód rejestracyjny pojazdu z zakazem dalszej jazdy.

Źródło: Policja.

 

Zobacz również << Trzy zatrzymane prawa jazdy w jeden weekend >>

Podziel się tym wpisem: