Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Podejrzenie zakażenia koronawirusem. SOR w Wadowicach zamknięty do odwołania

Podejrzenie zakażenia koronawirusem. SOR w Wadowicach zamknięty do odwołania

Mamy nadzieję, że podejrzenie nie przerodzi się w pozytywny wynik testu i szpital szybko wróci do zadań dznia codziennego, czyli ratowania ludzkiego życia.

W poniedziałek (30.03) w wadowickim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przyjęto pacjenta, który jak się okazało wykazywał objawy koronawirusa. Dyrekcja zdecydowała o zamknięciu SOR do odwołania. Pacjenci z nagłymi przypadkami, będą kierowani do innych szpitali.

Obecnie pacjent przebywa w izolacji, a cały odział zgodnie z procedurami musi zostać odkażony. Służba medyczna została odizolowana i przebywa w szpitalu. Dodatkowo, każdy kto miała kontakt z podejrzanym o zakażenie pacjentem zgodnie z zaleceniami powinien zostać objęty obserwacją, do czasu otrzymania wyników badań laboratoryjnych na obecność choroby covid-19.

Szpital zapewnia, że był przygotowany na taką ewentualność, gdyby wynik okazał się pozytywny i zachowano wszelkie niezbędne procedury, a pacjent zostanie przewieziony do szpitala zakaźnego. SOR został zamknięty do odwołania, aby zahamować ewentualne rozprzestrzenienie się wirusa.

Kilka dni temu przed szpitalem został rozłożony namiot, którego zadaniem jest wyselekcjonowanie pacjentów z podejrzeniem koronawirusa zanim trafią do szpitala, jednak jak widać, nie zawsze objawy są jednoznaczne.

Mamy nadzieję, że podejrzenie nie przerodzi się w pozytywny wynik testu i szpital szybko wróci do  zadań dnia codziennego, czyli ratowania ludzkiego życia.

Zobacz również << Obecny stan osób przebywających na kwarantannie w powiecie wadowicickim >>

Podziel się tym wpisem: