Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Podsumowanie świątecznych interwencji. Policja miała pracowity okres

Podsumowanie świątecznych interwencji. Policja miała pracowity okres

Policjanci podczas kontroli w ruchu drogowym zatrzymali prawa jazdy pięciu piratom drogowym za przekroczenie prędkości o powyżej 50 km/h.

W dniach od 24 do 29 grudnia 2019 , policjanci realizują działania prewencyjne pn. „Boże Narodzenie 2019”. Wzmożone policyjne działania mają na celu dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ład i porządek publiczny na terenie powiatu oświęcimskiego. Znamy już podsumowanie świątecznego okresu.

W ciągu trzech świątecznych dni policjanci przeprowadzili łącznie 125 różnego rodzaju interwencji, wykonywali czynności na miejscu jednego wypadku drogowego, do którego doszło w Brzeszczach, w wyniku którego złamania nogi doznał kierowca. Ponadto policjanci uczestniczyli w czynnościach związanych z 20 kolizjami drogowymi.

W efekcie wzmożonej służby na terenie powiatu oświęcimskiego w okresie świątecznym, policjanci podczas kontroli w ruchu drogowym zatrzymali prawa jazdy pięciu piratom drogowym za przekroczenie prędkości o powyżej 50 km/h.

W dniu 24 grudnia 2019 policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Kęty. Tuż po godzinie 11.00 w Bulowicach na ulicy Bielskiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki VW Golf, którego kierowca jechał z prędkością 131 km/h przy dozwolonej 50km/h. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 21 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.

Natomiast w Boże Narodzenie prawo jazdy za nadmierną prędkość prawo jazdy straciło aż czterech kierowców. Tuż po godzinie 08.00 na ulicy Centralnej w Łowiczkach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którego kierowca jechał z prędkością 95 km/h przy dozwolonej 40km/h. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 21 –letni mieszkaniec gminy Zator.

Przypominamy kierowcom, że nadmierna prędkość często staje się przyczyną zdarzeń drogowych. Dlatego warto zdjąć nogę z gazu, dostosować prędkość do obowiązujących przepisów oraz warunków drogowych i w ten sposób bezpiecznie dotrzeć do celu.

 

Źródło: Policja.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x