Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Policja patrolowała powiat z pomocą dronów, ile osób złamało zakazy?

Policja patrolowała powiat z pomocą dronów, ile osób złamało zakazy?

Za nami świąteczny weekend, któremu towarzyszyła piękna pogoda. Mieszkańcy powiatu wadowickiego wzięli sobie jednak do serca ciągłe apele policjantów.

Każdego dnia policjanci z naszego powiatu wspierani przez inne służby informują mieszkańców o konieczności odpowiedniego zachowania się w związku z panującą epidemią koronawirusa. Większa liczba policyjnych radiowozów na ulicach, patrole piesze czy komunikaty informujące o nowych obostrzeniach, przekazywane za pomocą urządzeń nagłaśniających, to wszystko działania wykonywane w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców.

W okresie świątecznym policjanci patrolowali teren powiatu przy użyciu policyjnych dronów, dzięki którym monitorowali parki, osiedla mieszkaniowe i rozległe tereny pod kątem grupowania się osób. W sumie w miniony weekend mundurowi ujawnili sześć przypadków, w których mieszkańcy nie stosowali się do zakazu przemieszczania i grupowania się. Np. w Andrychowie dwóch mężczyzn złamało zakaz przebywania na terenie parku miejskiego, a w Wadowicach trzy osoby złamały zakaz gromadzenia się. Wobec tych osób policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu i powiadomili miejscowy sanepid. Poza tymi wyjątkami mieszkańcy dbali o swoje bezpieczeństwo.

Pamiętajmy, że wszyscy mamy jeden cel, a jest nim bezpieczeństwo i ochrona przed rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Biała Droga w przebudowie >>

Podziel się tym wpisem: