Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Policjanci przeszli ćwiczenia na wypadek sytuacji zagrażającym publicznemu bezpieczeństwu

Policjanci przeszli ćwiczenia na wypadek sytuacji zagrażającym publicznemu bezpieczeństwu

W niedzielę (17 listopada br.), w wadowickiej komendzie odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „EGIDA 2019”, których założeniem było praktyczne sprawdzenie mechanizmów i procedur powoływania rezerw osobowych do jednostek organizacyjnych Policji. Ćwiczenia miały na celu wzmocnienie realizacji zadań jakie ciążą na Policji, praktyczne sprawdzenie gotowości wadowickich policjantów, pracowników Policji, rezerwistów i działań całego systemu. Wszystko po to, aby w przyszłości Policja była przygotowana do reakcji na ewentualne zagrożenia związane z bezpieczeństwem publicznym.

Punktualnie o godz. 7:00, dwudziestu rezerwistów zgłosiło się w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach, gdzie kolejno każdy z nich przeszedł przez przygotowane na potrzeby ćwiczenia stanowiska związane ze sprawami ewidencyjno – kadrowymi, stanowiskiem medycznym, wyposażenia mundurowego oraz uzbrojenia.  O godz. 9:00, Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach – mł. insp. Arkadiusz Śniadek, przywitał wszystkich rezerwistów, po czym przystąpili do szkolenia składającego się z 12 bloków tematycznych, które zrealizowali policjanci, przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Oświęcimiu oraz ratownik medyczny z Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. Zagadnienia szkoleniowe obejmowały m.in. tematykę z zakresu realizacji zadań przez Policję na rzecz sił zbrojnych RP, uwarunkowań dotyczących działań policyjnych w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny. Policjanci omówili przepisy dotyczące używania  środków przymusu bezpośredniego, prowadzenia szczególnej ochrony i podstaw prawnych związanych z zapewnieniem porządku publicznego w miejscu pełnienia służby oraz ochrony informacji niejawnych. Rezerwiści poznali również zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej .

Przebieg ćwiczeń  w wadowickiej jednostce oceniał obserwator zewnętrzny, wyznaczony przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający uczestnictwo w ćwiczeniach mobilizacyjnych „Egida 2019”.

 

Źródło: Policja.

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x