Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Policjant udowodnił, że na służbie jest się cały czas. Uratował życie 30-latce.

Policjant udowodnił, że na służbie jest się cały czas. Uratował życie 30-latce.

Dzielnicowy Mateusz Wiechaj udowodnił, że na służbie się jest cały czas. Kobieta znajduje się teraz pod opieką specjalistów.

W niedzielę 23 lutego 2020 o godzinie 22.00 dzielnicowy bieruńskiej komendy Policji mł. asp. Mateusz Wiechaj,  wracał ze służby swoim samochodem. Przejeżdżając Mostem Piastowskim w Oświęcimiu, rozciągającym się nad rzeką Sołą, zauważył kobietę, która wchodziła na barierkę mostu. Dzielnicowy natychmiast zatrzymał auto i podbiegł do kobiety, podejrzewając, że chce popełnić samobójstwo. Powyższy fakt zauważyli również dwaj inni kierowcy, którzy także ruszyli z pomocą. Razem z policjantem  zdjęli kobietę z bariery, a następnie przekazali ją pod opiekę ratowników medycznych.

Dzięki spostrzegawczości dzielnicowego oraz wzorowej reakcji innych kierowców,  życie 30 – latki zostało uratowane.

Przypominamy,  że w każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Wypadek na felernym skrzyżowaniu w Andrychowie >>

Podziel się tym wpisem: