Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Policyjna akcja „Znicz”

Policyjna akcja „Znicz”

Policjanci apelują o szczególną uwagę. Coroczna akcja „Znicz 2019” będzie trwała od 31 października do 3 listopada.

Policja przestrzega aby wykazać się szczególną ostrożnością jako uczestnik ruchu drogowego w nadchodzącym tygodniu. Zbliża się Wszystkich Świętych, święto zmarłych obchodzone 1 listopada. Tego dnia tłumy ludzi udają się na cmentarze w całej Polsce, aby zapalić świeczkę i pomodlić się nad grobami bliskich. W tym okresie ruch drogowy będzie wzmożony, najbardziej w okolicach cmentarzy oraz dróg dojazdowych do nekropolii. Z tego powodu zaistniała akcja „Znicz 2019” organizowana przez policję, która będzie trwała od 31 października do 3 listopada. Funkcjonariusze w ramach operacji znicz będą monitorować prędkość kierowanego pojazdu oraz badać trzeźwość kierowców. W tych dniach nie umkną ich uwadze również nieprawidłowości w stanie technicznych pojazdu. Kierowcy dobrze znający okolicę nie powinny sugerować się swoimi przyzwyczajeniami drogowymi. W trakcie trwania akcji mogą pojawić się znaki zmieniające organizację ruchu drogowego, a czasami całkowite wyłączenie z ruchu pewnej drogi. Zamiast stać w dodatkowym kortu, dobrze uważnie rozglądać się po otoczeniu, aby uniknąć podobnych sytuacji.

Ten okres to nie tylko apel do kierowców, a także do pieszych. Należy spacerować tylko po chodnikach, jeżeli nie ma takiego w drodze na cmentarz, to starać się zminimalizować wchodzenie na jezdnię. Chodzi tu o zasadę ograniczonego zaufania. Dbając o swoje życie, nie możemy polegać tylko na kierowcach, których w porę nacisną hamulec, dlatego stanowczo zabrania się przechodzenia przez jednię w miejscach do tego nie wyznaczonych. W tym miejscu przypominamy także o obowiązku noszenia odblasków w terenie niezabudowanych, jednak zaleca się, aby mieć jakiś zawsze przy sobie.

Jeżeli to możliwe warto na udać się spacerem na cmentarz (stosując się do przepisów drogowych). Z kolei gdy do odwiedzenia jest kilka miejscowości dobrze rozplanować je na kilka dni.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x