Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Ponad 1 mln dotacji na budowę Środowiskowego Domu Samopomocy

Ponad 1 mln dotacji na budowę Środowiskowego Domu Samopomocy

Dzięki otrzymanym środkom finansowym zostanie dokończona budowa Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wsparcie w wysokości 1 mln 66 tys. zł w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Dzięki otrzymanym środkom finansowym zostanie dokończona budowa Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób.

W połowie 2019 roku Gmina otrzymała dotacje z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 1 mln zł, dzięki tym środkom w Kalwarii Zebrzydowskiej na działce gminnej przy Alei Jana Pawła II powstaje ośrodek wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

Zakończyliśmy już I etap prac, który polegał na wybudowaniu obiektu w stanie surowym zamkniętym zagospodarowaniu terenu, wykonaniu przyłączy do mediów.  Zakończenie II etapu prac zaplanowano na koniec 2020 r,  w najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg związany z pracami wykończeniowymi – mówił burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty. 

Powstający ośrodek wsparcia dla osób niepełnosprawnych, ma być miejscem, w którym osoby niepełnosprawne będą uczyć się samodzielności, nabywać umiejętności niezbędnych w codziennym życiu czy nawet przygotować się do pracy zawodowej, co jest niezwykle ważne.

W poniedziałek (22 czerwca)  w Małopolsce gościł sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed. W czasie spotkania przekazano dotację w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

Zobacz również << Druga ofiara koronawirusa w powiecie wadowickim >>

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook