Ponad 2,7 mln zł dla gminy Kalwaria Zebrzydowska

Ponad 2,7 mln zł dla gminy Kalwaria Zebrzydowska

Ta kwota zostanie przeznaczona na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków i sieci wodociągowej.
  • 9 lipca, 2020
  • 12:51
Foto: UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

Gmina Kalwaria Zebrzydowska oraz Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. pozyskały przeszło 2,7 mln zł z Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Są to pieniądze na wsparcie przedsięwzięć związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury.

 

W przypadku kalwaryjskiej gminy, dotacje będą przeznaczone na zadania z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Największa część tej puli środków zostanie wykorzystana na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Kwota dotacji na ten cel wynosi ponad 1,6 mln zł, a całkowity koszt inwestycji przekracza 2,5 mln zł. W ramach tego przedsięwzięcia, realizowanego przez samorząd, na terenie gminy powstaną 123 „przydomówki”.

Natomiast MZWiK w Kalwarii Zebrzydowskiej zdobył dwie dotacje o łącznej wysokości ponad 1,1 mln zł na budowę odcinków sieci wodociągowej w Barwałdzie Górnym. Powstaną one w przysiółkach Żarek, Wyręby i Kamieniec, a ich łączna długość wyniesie ponad 3 km. Dzięki tej inwestycji wodociąg dotrze do ponad 80 nieruchomości.

 

Zobacz również: Dobra dla Kalwarii Zebrzydowskiej nowina z Watykanu

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook