Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Pościg i strzelanina na drodze

Pościg i strzelanina na drodze

Brawurowa ucieczka przestępców nie na wiele się zdała. W Inwałdzie dopadła ich policja.
Foto: Pixabay

Sceny niczym z filmu sensacyjnego obserwowali wczoraj (21 lipca) kierowcy i piesi na drodze krajowej nr 52 między Wadowicami a Andrychowem. Padły strzały, a jedna z pieszych cudem uniknęła potrącenia.

 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy próbowali zatrzymać w Wadowicach do kontroli audi, którym jechały osoby podejrzewane – jak to określa policja – o przestępstwa przeciwko mieniu. Byli to najprawdopodobniej sprawcy dokonanych w okolicach napadów. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych przez radiowóz, kierowca audi nie miał najmniejszego zamiaru się zatrzymać. Dodał gazu i ruszył w ucieczkę drogą krajową nr 52, kierując się w stronę Andrychowa. Jechał nie bacząc na innych uczestników ruchu. W Choczni nieomal potrącił kobietę idącą poboczem.

W końcu policjanci zdecydowali się podjąć stanowcze kroki i radiowozem zajechali drogę uciekającemu samochodowi. Wówczas podróżujące nim osoby wyskoczyły z auta i zaczęły biec, ile tylko sił w nogach. Zaś funkcjonariusze rzucili się w pościg, oddając kilka ostrzegawczych strzałów. Wreszcie dopali i obezwładnili uciekinierów – 32-letnia kobietę i dwóch 40-letnich mężczyzn.  Nikt nie doznał obrażeń ciała. Z uwagi na dobro postępowania, nie udzielmy informacji o sprawie kryminalnej, w którą są zamieszane osoby zatrzymane – wyjaśnia Agnieszka Petek, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej  Policji w Wadowicach. (eł)

 

Zobacz również: Pobity do nieprzytomności i porzucony w lesie

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook