Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Pościg za pijanym kierowcą

Pościg za pijanym kierowcą

W ubiegły piątek w Brzeszczach doszło do niezwykłej obywatelskiej interwencji,  zakończonej ujęciem drogowego przestępcy. 

27 marca 2020 w Brzeszczach, ich mieszkaniec jadąc ulicą Dworcową zauważył,  że znajdujący się przed nim samochód marki Skoda wykonuje dziwne manewry drogowe. Styl jazdy sugerował, że kierowca może być nietrzeźwy.

W związku z tym mężczyzna wykorzystując fakt, iż skoda zatrzymała się przed skrzyżowaniem, podszedł do kierującego. Kiedy tylko otworzył drzwi od razu wyczuł silną woń  alkoholu, więc wyjął  kluczyki ze stacyjki skody, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Następnie zadzwonił na  Policję a kierowca skody wykorzystując ten fakt wysiadł z auta i zaczął uciekać. Wtedy do działania włączyli się już kierowca i pasażer innego samochodu, stojącego na skrzyżowaniu, którzy pobiegli za uciekinierem. W pościg włączył się również trzeci z kierowców, który pojechał za uciekinierem swoim autem i zajechał mu drogę. W ten sposób umożliwił jego ujęcie przez mężczyzn ścigających go pieszo.

Policjanci  dziękując wzorowym obywatelom za świetnie przeprowadzoną  akcję, przejęli młodego kierowcę będącego pod wpływem alkoholu. 20 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze  podejrzany o jazdę w stanie nietrzeźwości odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości oraz badaniu testerem narkotykowym, więc została mu pobrana krew do analizy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania za wyjątkową postawę obywatelską zasługują: mieszkaniec Brzeszcz,  który jako pierwszy podjął interwencję, zabierając kluczyki kierowcy skody, dwaj mieszkańcy Śląska, którzy pieszo ścigali drogowego przestępcę, a także mieszkaniec Brzeszcz, który swoim samochodem zablokował drogę ucieczki sprawcy. Ich spostrzegawczość, a następnie sprawnie przeprowadzona akcja, doprowadziła do wyeliminowania z drogi poważnego zagrożenia.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Ile osób przebywa w domach, ze względu na podejrzenie zakażenia koronawirusem? >>

Podziel się tym wpisem: