Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Postawiono mu zarzuty za nękanie rodziny oraz zakaz zbliżania się

Postawiono mu zarzuty za nękanie rodziny oraz zakaz zbliżania się

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W ubiegły piątek wieczorem (27.12.2019) tuż po godzinie 21.00 policjanci zostali zaalarmowani przez 68 – letnią mieszkankę gminy Kęty o awanturze, którą wszczął jej nietrzeźwy brat. Mundurowi  błyskawicznie udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali 53 – latka. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu. W trakcie przeprowadzonej interwencji funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w ostatnich miesiącach dopuścił się wobec rodziny kilku o wiele poważniejszych czynów m. in. groził, nękał oraz wymuszał pieniądze. W związku z powyższym agresor trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych, natomiast sprawę przejęli policjanci referatu kryminalnego. W ciągu kilkunastu godzin funkcjonariusze zebrali dowody świadczące o przestępstwach, których 53 – latek dokonał na szkodę siostry i jej syna.

Na tej podstawie podejrzany wprost z policyjnej celi trafił przed oblicze prokuratora, który na podstawie zebranych przez policjantów dowodów postawił 53 – latkowi zarzut nękania z elementami groźby karalnej oraz zarzut wymuszenia rozbójniczego. Ponadto wobec podejrzanego zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Policjanci podejmując czynności mające na celu przeciwdziałanie różnym aktom agresji w rodzinie przypominają, że warto przerwać przemoc jak najszybciej. W tym celu służy pomocą szereg instytucji działających na rzecz osób pokrzywdzonych przemocą. Należy tylko zacząć działać. Kiedy przemoc zostaje ujawniona bardzo często sprawca, obawiając się konsekwencji karnych, zmienia swoje postępowanie. Kiedy to nie następuje prawo daje możliwość zastosowania wobec sprawcy bardziej radykalnych środków.

 

Źródło: Policja.

 

Zobacz również << Sprawca wypadku zatrzymany, posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów >>

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x