Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Przebudowa dróg gminnych zgodnie z planem, Kalwaria nie zwalnia tempa

Przebudowa dróg gminnych zgodnie z planem, Kalwaria nie zwalnia tempa

Pomimo panującej pandemii prace związane z przebudową dróg gminnych w Kalwarii Zebrzydowskiej przebiegają zgodnie z planem.

Pomimo panującej pandemii prace związane z przebudową dróg gminnych w Kalwarii Zebrzydowskiej przebiegają zgodnie z planem. Augustyn Ormanty Burmistrz Miasta wraz z pracownikami Urzędu Miasta zwizytował prowadzone prace, jakie są prowadzone w Kalwarii Zebrzydowskiej na ul. Broniewskiego i Leńczach.

Przypomnijmy, że w 2019 roku gmina otrzymała wsparcie finansowe w wysokości ponad 2 mln 816 tys. zł80 % wartości inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Obecnie trwają prace przy przebudowie drogi gminnej, ul. Broniewskiego – na odcinku około 500 m., po zakończeniu robót droga ta zmieni się nie do poznania. Najważniejsza zmiana będzie dotyczyła odcinka od Placu Targowego do ul. Kolejowej – który stanie się drogą jednokierunkową, przybędzie miejsc parkingowych. W najbliższym czasie ul. Broniewskiego zostanie wyłączona z ruchu.

Prowadzone są również prace przy drodze gminnej w Leńczach „Leńcze – Przytkowice” na odcinku 1 km 400 m. Droga zostanie przebudowana niemal na nowo, już teraz zakres prac robi wrażenie.

W ostatnim tygodniu przygotowane przez Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wnioski w ramach Funduszu Dróg Samorządowych również  otrzymały dotację z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości: 1 mln 391 tys. zł. na realizację dwóch zadań.

Dzięki pozyskanej dotacji zostaną przebudowane drogi w: – Kalwarii Zebrzydowskiej ul. Piłsudskiego na odcinku ok. 520 m., – Zebrzydowicach – “Strona Proboszczowa” na odcinku 680 m. Otrzymane dotacje pokryją 50 % zaplanowanych inwestycji. W najbliższych dniach zostaną ogłoszone przetargi na  budowę wspomnianych dróg.

Zobacz również << Starostwo podjęło ważne decyzje. Przedsiębiorcy i ZZOZ otrzymają pomoc >>

Podziel się tym wpisem: