Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Remonty w powiecie wadowickim. Tempo prac zaskakuje

Remonty w powiecie wadowickim. Tempo prac zaskakuje

Mowa o Białej Drodze na granicy gmin Andrychów i Wieprz, ulicy Dworskiej we Frydrychowicach oraz powiatowym trakcie w Brodach.

Aura, która wielu z nas zaskakuje, drogowcom sprzyja, a szybkie tempo prac jest dla kierowców miłą niespodzianką.

O wygodniejszej, a przede wszystkim bezpieczniejszej jeździe Białą Drogą kierowcy marzyli od lat. W końcu tak będzie. W 2018 roku Powiat Wadowicki pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 około 7,2 mln złotych na remont traktu.

Na początku ubiegłego roku władze powiatu podpisały z firmą Drog-Bud ze Spytkowic umowę na przebudowę drogi na odcinku ok. 4 km. Inwestycja wykonywana jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Koszt prac, które powinny zakończyć się do końca tego roku, to blisko 13,8 mln złotych. Obok pieniędzy unijnych środki na remont pochodzą z budżetów: powiatu (ok. 3,7 mln zł), gminy Andrychów (ok. 1,6 mln zł) i gminy Wieprz (ok. 1,3 mln zł).  W ramach inwestycji gruntownie przebudowanych zostanie 1,3 km drogi w gminie Andrychów  i 2,7 km  w gminie Wieprz. Dodatkowo wzdłuż całego traktu powstanie ścieżka rowerowa, a w Andrychowie chodnik oraz nowe oświetlenie.

To nie koniec dobrych wiadomości. Inną ważną drogą powiatową, na której obecnie prowadzone są prace jest ulica Dworska we Frydrychowicach. Na modernizację 2,5 km odcinka powiat wywalczył rządowe dofinansowanie (60 procent kosztów kwalifikowalnych) w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). Obok rządu i powiatu swoją finansową „cegiełkę” dołoży gmina Wieprz (ok. 5 procent kosztów zadania). Cały koszt modernizacji drogi to  ok. 4,5 mln zł. Prace, które także wykonuje firma Drog-Bud, potrwają do końca czerwca tego roku.

Ponadto trwa przebudowa dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej w miejscowości Brody w gminie Kalwaria Zebrzydowska. Również na to zadanie, które kosztuje ok, 3,2 mln złotych powiat pozyskał 60-procentowe dofinansowanie w ramach FDS.

Podziel się tym wpisem: