Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Rusza emisja długo wyczekiwanych monet kolekcjonerskich

Rusza emisja długo wyczekiwanych monet kolekcjonerskich

Emisja zaplanowana na Rynku w Wadowicach została odwołana. Monety będzie można jednak zakupić w inny sposób.

Długo wyczekiwana emisja będzie dostępna już niedługo. Od czwartku (14.05) będzie możliwość zakupu trzech monet kolekcjonerskich wydanych z okazji 100-lecia Urodzin św. Jana Pawła II. Emisja zaplanowana na Rynku w Wadowicach została jednak odwołana. Monety będzie można nabyć przez Internet oraz w kasach NBP. Wiemy, ile będą kosztować.

Gmina Wadowice z Narodowym Bankiem Polskim przygotowywali wielkie wydarzenie w Wadowicach. 23 kwietnia na placu Jana Pawła II miała się odbyć emisja trzech monet kolekcjonerskich – jednej złotej i dwóch srebrnych. W tej sprawie w lutym do Urzędu Miejskiego w Wadowicach przyjechała Katarzyna Basiak-Gała, dyrektor krakowskiego oddziału NBP.

Szykowaliśmy wielkie wydarzenie na Rynku w Wadowicach, z wystawą plenerową, strefą edukacyjną dla dzieci, a przede wszystkich możliwością nabycia monet. Niestety, ze względu na stan epidemii impreza została odwołana  – informuje Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

Emisja monet jednak się odbędzie. Od czwartku – 14 maja będzie je można zakupić przez Internet oraz w kasach NBP. Złotą o nominale 500 zł możemy nabyć za kwotę 18 500 zł, natomiast srebrne monety o nominale 10 zł – za 200 zł oraz 140 zł.

Zobacz również << Uroczyste świętowanie 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II w zmienionej formie >>

Podziel się tym wpisem: