Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Rusza przebudowa ulicy Lwowskiej w Wadowicach, sprawdźcie objazdy

Rusza przebudowa ulicy Lwowskiej w Wadowicach, sprawdźcie objazdy

Początkiem przyszłego tygodnia zaczną się utrudnienia na drogach w Wadowicach.

Gmina Wadowice informuje, iż w związku z rozpoczęciem robót budowlanych związanych z przebudową ul. Lwowskiej w Wadowicach od dnia 17 lutego 2020 r. od godz. 7.00 zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. W tym czasie są możliwe dalsze zmiany organizacji ruchu, o których będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.

Trasy objazdów oraz sposób poruszania się po ul. Lwowskiej przedstawione są poniżej.

– Ulica Lwowska zyska nowy blask, ale nadal pozostanie drogą, nie będzie deptakiem. Na całym odcinku o długości jednego kilometra wymienimy konstrukcję drogi i nawierzchni, a na skrzyżowaniu z ulicami Poprzeczną i Legionów wybudujemy nowe rondo. Zakres prac obejmuje również gruntowną modernizację wszystkich pozostałych skrzyżowań, zatok autobusowych oraz chodników po obu stronach jezdni. Przebudujemy sieć oświetleniową, pojawią się nowe latarnie z lampami typu LED – wymienia Bartosz Kaliński.

Wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa ze specjalną stacją serwisową. Pojawi się 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji. Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy. Całkowite zakończenie inwestycji planuje się na 30 listopada 2021 roku.

To jednak nie wszystko, bo w ramach zadania będzie wykonanych wiele prac „podziemnych”. Ulica Lwowska kryje bowiem pod sobą „główną magistralę” wodociągowo-kanalizacyjną miasta, która zostanie kompleksowo zmodernizowana. W ramach prac przewidziano m.in. przebudowę wodociągu oraz sieci: elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych. Koszt tych prac to dokładnie 14 086 037,18 mln zł, z czego aż prawie 6,2 mln zł to dofinansowanie, które Gmina Wadowice otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych. To największa dotacja  FDS spośród wszystkich gmin w Małopolsce.

 

Zobacz również << Szkoła w Jaroszowicach doczekała się nowej kuchni, stołówki i świetlicy >>

Podziel się tym wpisem: