Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

„Sami Swoi” z Przytkowic wyróżnione Nagrodą im. Władysława Orkana

„Sami Swoi” z Przytkowic wyróżnione Nagrodą im. Władysława Orkana

Nagroda przyznawana jest corocznie za całokształt dokonań oraz za realizację wartościowych projektów na obszarze Małopolski w dziedzinie działalności artystycznej lub kulturalnej.

Znamy laureatów Nagrody Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkana.  Nagroda przyznawana jest corocznie za całokształt dokonań oraz za realizację wartościowych projektów na obszarze Małopolski w dziedzinie działalności artystycznej lub kulturalnej lokalnych wspólnot Małopolski.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w niedzielę w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. W tegorocznej edycji I nagrodę otrzymał Zespół Regionalny „Limanowianie” z Limanowej.

Wśród wyróżnionych znalazł się również reprezentant z powiatu wadowickiego – Zespół  Regionalny „Sami Swoi” z Przytkowic, działający przy Centrum Kultury i Sportu w Kalwarii Zebrzydowskiej.

„Sami Swoi” współpracują z Towarzystwem Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Stowarzyszeniem „Trzy Wionki” w Jastrzębi k/Lanckorony. Są to coroczne spotkania patriotyczne – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych podczas Święta Konstytucji Trzeciego Maja i Święta Niepodległości 11 listopada.

Współpracują także z Parafią Przenajświętszej Trójcy w Przytkowicach, czego wymiernym efektem jest korowód Trzech Króli przez Przytkowice. Zespół wraz z proboszczem ks. Leszkiem Filipkiem organizuje przed świętami Bożego Narodzenia spotkania z seniorami. W ich trakcie, zebrani śpiewają kolędy i pastorałki, a także wracają do dawnych zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych. Efektem spotkań jest nagranie płyty z pastorałkami i kolędami.

 

Zobacz również << Zespół Regionalny „Sami  Swoi” z Przytkowic doceniony przez Ministra Kultury >>

Podziel się tym wpisem: