Specjalna komora do transportu osób w izolacji dla wadowickiego szpitala

Specjalna komora do transportu osób w izolacji dla wadowickiego szpitala

Komora stanowić będzie wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
  • 16 czerwca, 2020
  • 09:36

W poniedziałek (15.06) do Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach została dostarczona komora do transportu osób w izolacji. Komora stanowić będzie wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. To kolejny sprzęt, który został zakupiony w ramach projektu pn. “Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny.

Komora do transportu osób w izolacji znajduje zastosowanie we wszelkich sytuacjach, kiedy zachodzi konieczność bezpiecznego przetransportowania pacjentów chorych lub podejrzanych o zarażenie chorobą wysoce zakaźną. Została wyposażona w niezbędne dodatki i akcesoria mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracowników medycznych oraz komfortu transportowanych osób – mówi Barbara Bulanowska, dyrektor ZZOZ w Wadowicach.

Komora jest produktem wielokrotnego użytku, podlega dekontaminacji. Transport z wykorzystaniem komory odbywa się w warunkach ujemnego ciśnienia, co zapobiega wyciekowi zanieczyszczonego powietrza. Produkt jest lekki i bardzo poręczny, co ułatwia podjęcie akcji ratowniczej i realizacji transportu pacjenta.

Wartość komory nieco przekracza 20 tys. zł,  był możliwy dzięki dofinansowaniu z Unii  Europejskiej.

Źródło: Starostwo Powiatowe.

Zobacz również << Wracają sanatoria. Do jakich zasad musza się stosować pacjenci, aby móc wyjechać? >>

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
  • 8 lipca, 2020
  • 11:12