Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Spowodował kolizję drogową i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Miał 3 promile alkoholu we krwi

Spowodował kolizję drogową i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Miał 3 promile alkoholu we krwi

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, z rąk innych kierujących, przejęli nietrzeźwego 31 – letniego mieszkańca Kęt, który spowodował kolizję drogową.

Do zdarzenia doszło w środę (04.03) tuż przed godziną 20.00, kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy samochodu marki Peugeot, który jadąc ulicą Kęcką w Bielanach uszkodził znak drogowy, po czym wjechał na rondo, gdzie pojazd został unieruchomiony.

Widząc powyższy fakt zareagowali inni kierowcy. Podbiegli do pojazdu z zamiarem udzielenia pierwszej pomocy kierującemu.  Okazało się jednak, że mężczyzna jest nietrzeźwy i wyszedł z samochodu o własnych siłach, następnie wykorzystując chwilę nieuwagi interweniujących osób, podjął ucieczkę z miejsca zdarzenia.  W pościg za sprawcą udali się 19 – letni mieszkaniec Osieka oraz 37 – letni mieszkaniec Bierunia, którzy ujęli nietrzeźwego, a następnie przekazali go patrolowi Policji.   Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Badanie jego stanu trzeźwości peugeota wykazało 2,94 promila alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

Policjanci przypominają o konsekwencjach i apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą

Na szczególne podziękowania zasługują osoby, które widząc zdarzenie drogowe błyskawicznie podjęły próbę udzielenia pierwszej pomocy oraz w wyniku którego sprawca kolizji został szybko ujęty.

Zobacz również << Grupa Speed zatrzymała prawo jazdy 44-latkowi na trzy miesiące >>

Podziel się tym wpisem: