Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Sprawdzono 440 autobusów i busów czy stosują sie do nowych przepisów

Sprawdzono 440 autobusów i busów czy stosują sie do nowych przepisów

Policjanci drogówki kontrolują środki transportu publicznego sprawdzając czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obecnych przepisów.

Choć ruch na drogach jest mniejszy, to policjanci sprawujący nadzór nad nim nadal wykonują swoje podstawowe zadania pilnując bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego eliminując tych, którzy temu bezpieczeństwu zagrażają. Dodatkowo od początku kwietnia br. policjanci drogówki kontrolują środki transportu publicznego sprawdzając czy kierowcy i pasażerowie stosują się do przepisów mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się epidemii.

W trakcie prowadzonych działań policjanci z oświęcimskiej drogówki skontrolowali już 440 autobusów i busów.  Czynności te polegały na sprawdzeniu, czy kierowcy przewożą pasażerów zgodnie z zasadami obostrzeń, czyli  „tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących w pojeździe”.

Podczas prowadzonych czynności policjanci stwierdzili, że  transportem publicznym jechała właściwa ilość pasażerów, co świadczy o dużym zrozumieniu kierowców i pasażerów dla wprowadzonych zasad bezpieczeństwa.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Świąteczne kontrole drogowe wyeliminowały czterech kolejnych piratów drogowych >>

Podziel się tym wpisem: