Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Starosta Wadowicki polemicznie o konflikcie z Kalwarią Zebrzydowską

Starosta Wadowicki polemicznie o konflikcie z Kalwarią Zebrzydowską

Pomimo tego, iż zaprezentowaliśmy stanowisko „strony kalwaryjskiej” w tej sprawie, to Starosta Wadowicki przesłał nam swoje stanowisko.

W artykule „Kolejny zgrzyt na linii Kalwaria Zebrzydowska – Starosta”, opublikowanym na łamach naszego portalu w dniu 24 lutego br., przedstawiliśmy problemy kalwaryjskiego samorządu, który chce wybudować farmę fotowoltaiczną w Zebrzydowicach.

Napisaliśmy, że „zdaniem strony kalwaryjskiej”, pomysł ten jest jednak torpedowany przez Starostę Wadowickiego i jego urzędników. „Zarzuca się im brak dobrej woli w wydaniu korzystnej dla mieszkańców kalwaryjskiej gminy decyzji”.

Pomimo tego, iż zaprezentowaliśmy stanowisko „strony kalwaryjskiej” w tej sprawie, a nie naszej redakcji, to Eugeniusz Kurdas – Starosta Wadowicki przesłał nam swoje stanowisko, które publikujemy poniżej.

„Nieprawdą jest, że pomysł budowy farmy fotowoltaicznej „jest jednak torpedowany przez Starostę Wadowickiego i jego urzędników”. Starosta Wadowicki nie sprzeciwia się bowiem pomysłowi Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej, lecz warunkuje zmianę decyzji przedłożeniem dokumentacji niebudzącej wątpliwości, że prowadzone na zrekultywowanym obiekcie prace związane z wykonaniem i eksploatacją instalacji fotowoltaicznych, nie spowodują zagrożenia dla życia, zdrowia ludzi lub dla środowiska”. Pismo podpisał Eugeniusz Kurdas – Starosta Wadowicki.

Wkrótce przedstawimy stanowisko Gminy Kalwaria Zebrzydowska w przedmiotowej sprawie.

Podziel się tym wpisem: