Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Świąteczne kontrole drogowe wyeliminowały czterech kolejnych piratów drogowych

Świąteczne kontrole drogowe wyeliminowały czterech kolejnych piratów drogowych

Dwie panie i dwaj panowie, którzy stworzyli zagrożenie w ruchu drogowym znacznie przekraczając prędkość, stracili prawa jazdy na trzy miesiące.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, strzegąc bezpieczeństwa na drogach w czasie Świąt Wielkanocnych, wyeliminowali z ruchu drogowego czterech piratów drogowych.

W sobotnie popołudnie (11.04.2020) policjanci patrolowali trasę Oświęcim – Kęty. O godzinie 16.45 w Nowej Wsi zmierzyli prędkość samochodu marki Skoda jadącego ulicą Oświęcimską. Miernik prędkości wskazał, że na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h  pojazd jechał z prędkością 121 km/h czyli. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 28 – letni mieszkaniec gminy Kęty.

O godzinie 17.45 w Kętach na ulicy Kościuszki do kontroli drogowej został zatrzymany samochód marki Opel Astra. Kierowca jechał z prędkością 104 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Za kierownicą pojazdu siedziała 36 –letnia mieszkanka Kęt.

W świąteczny poniedziałek (13.04.2020) tuż przed południem w Bulowicach policjanci przerwali rajd dwójce piratów drogowych poruszających się DK – 52  (trasa Andrychów – Kęty). 31 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego jechał samochodem marki audi z prędkością 111 km/h. Natomiast 51 – letnia mieszkanka powiatu wadowickiego jechała samochodem marki audi z prędkością 107 km/h.

Za popełnione wykroczenia na kierowców funkcjonariusze nałożyli mandaty i punkty karne oraz zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i rozsądek za kierownicą.

Policjanci przypominają, że lekceważenie przepisów ruchu drogowego często ma poważne i nieodwracalne konsekwencje. Jednakże zawsze jest pora, aby zmienić styl jazdy na zgodny z przepisami i bezpieczny. Warto o tym pamiętać zanim dojdzie do zdarzenia drogowego.  Policjanci zapewniają, również że w dalszym ciągu będą skutecznie eliminować z dróg tych, którzy stwarzają  zagrożenie.

Źródło: Policja.

Zobacz również << W czasie Świąt prawa jazdy straciło dziewięciu kierowców >>

Podziel się tym wpisem: