Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Światowe Dni Pamięci św. Jana Pawła II zostały odwołane

Światowe Dni Pamięci św. Jana Pawła II zostały odwołane

Gmina Wadowice zdecydowała się na odwołanie majowych obchodów 100-lecia urodzin Jana Pawła II.

Z powodu pandemii koronawirusa Gmina Wadowice odwołuje Światowe Dni Pamięci św. Jana Pawła II . Nie odbędą się zaplanowane na maj obchody z okazji 100 rocznicy urodzin naszego Wielkiego Wadowiczanina Karola Wojtyły.

Miał być duży koncert z TVP, spotkanie z ojcem Adamem Szustakiem, spektakl „Antygona” na wadowickim rynku, zjazd szkół z całej Polski, koncert orkiestr dętych, zawody sportowe, koncert Chóru Wadowiczan, biesiada i wiele innych wydarzeń kulturalno-sportowych, w których miało wziąć udział tysiące osób w tym oficjalne delegacje i młodzież z naszych miast partnerskich. W tych dniach w Wadowicach miały gościć oficjalne delegacje i młodzież z miast partnerskich z Portugalii, Niemiec, Węgier i Włoch. Wśród nich mieli być także przyjaciele miasta Wadowice z okolic Lombardii, którzy przechodzą teraz bardzo trudne chwile spowodowane koronawirusem.

Do tych obchodów wspólnie z Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, wadowickimi parafiami, szkołami oraz wieloma organizacjami Gmina Wadowice przygotowywała się długie miesiące.

Włożyliśmy w to wiele pracy, zaangażowania i wysiłku. Jednak życie, zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców oraz gości jest najważniejsze. Dlatego też majowych uroczystości w zaplanowanej formie nie będzie” – informuje Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic,

Jednak jeżeli okoliczności pozwolą, część tych wydarzeń zostanie przełożona na drugą połowę roku, w szczególności na październik. Warto śledzić strony internetowe i FB Wadowic, gdzie, wspólnie z Muzeum i Bazyliką Gmina będzie informowała na bieżąco o nadchodzących zmianach.

Źródło: UM Wadowice.

Zobacz również << Kalwaria Zebrzydowska odwołała czerwcowe wydarzenia >>

Podziel się tym wpisem: