Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Szkoły otrzymały komputery zakupione z dotacji

Szkoły otrzymały komputery zakupione z dotacji

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem stanu epidemii.

Jak już wcześniej informowaliśmy Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała dotację w wysokości 80 tys. zł. w ramach działania “Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach – Zdalna Szkoła Ministerstwa Cyfryzacji”

W ramach przyznanej dotacji zostało zakupionych 41 komputerów i 32 pakiety dostępu do internetu. W poniedziałek (20.04) zakupiony sprzęt został przekazany szkołom z terenu gminy, warto zaznaczyć, że na czas zawieszonych zajęć w szkołach komputery zostaną wypożyczone uczniom, którzy nie posiadają sprzętu komputerowego.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.

Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Zobacz również << Kalwaria Zebrzydowska z udaną akcją maseczki dla seniora >>

Podziel się tym wpisem: