Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Szlachetny gest policjantów – oddali krew potrzebującym

Szlachetny gest policjantów – oddali krew potrzebującym

Policjanci wadowickiej komendy jak zawsze czynnie uczestniczą w tego typu inicjatywach. Wspólnie z innymi formacjami mundurowymi przekazują krew, tym razem w ramach akcji „Nasza Krew – Nasza Ojczyna”.

11 grudnia br. policjanci i pracownicy Policji z Wadowic po raz kolejny podzielili się swoją krwią, tym razem w ramach akcji „Nasza Krew – Nasza Ojczyna”.

To kolejna edycja akcji honorowego oddawania krwi przez służby mundurowe, organizowana przez Straż Graniczną od 21 października do 20 grudnia dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Jej celem jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych i bankach krwi, popularyzacja honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego oraz pozyskanie nowych dawców w oparciu o zasady działania i statut Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej.

Akcja objęta jest honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości i Ministra Zdrowia.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x