Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Szpital w Wadowicach ma nowego Dyrektora

Szpital w Wadowicach ma nowego Dyrektora

Przed Barbarą Bulanowską, stoją duże wyzwania.

Znamy nowego Dyrektora ZZOZ  w Wadowicach. Została nim Barbara Bulanowska. To następczyni Beaty Szafraniec, którą odwołano z funkcji Dyrektora w grudniu 2019r. w wyniku  niewyjaśnionych do dzisiaj intryg określonej grupy osób.

Przypomnimy, że Zarząd Powiatu Wadowickiego czyli : Eugeniusz Kurdas (PIS) – Starosta Wadowicki, Beata Smolec (PIS) – Wicestarosta, oraz członkowie: Marek Ciepły (PIS), Małgorzata Targosz – Storch  (PIS) i Mirosław Sordyl (KUKIZ 15), powierzył Grzegorzowi Skałkowskiemu kierowanie wadowickim szpitalem do czasu wyłonienia nowego dyrektora.

Następnie zebrała się Rada Powiatu Wadowickiego, która wybrała Komisję Konkursową opiniującą  kandydatów zabiegających o fotel dyrektora szpitala.

W jej skład weszli:  Małgorzata Targosz – Storch, Jacek Jończyk, Zofia Kaczyńska, Marcin Krawczyński, Mirosław Nowak, Mirosława Zybek i wicestarosta Beata Smolec.

Jak widać, uderza brak w składzie Komisji  Eugeniusza Kurdasa – starosty wadowickiego, który zawsze podkreśla, że największe problemy ma właśnie ze szpitalem.

Czyżby tym razem inne ważniejsze  sprawy w powiecie były powodem tej dobrowolnej nieobecności w Komisji, której zlecono wybór najlepszego kandydata.

Starosta jak widać, wolał czerpać informacje o biorących udział w konkursie kandydatach na dyrektora szpitala od pośredników, a nie z pierwszej ręki.

W końcu miał tam swoich wypróbowanych radnych, również z  opozycji.

Tak się jednak ciekawie ułożył werdykt Komisji Konkursowej i Zarządu Powiatu w Wadowicach, że wygrała osoba o której mówiło się od kilku miesięcy, że zostanie dyrektorem  szpitala w Wadowicach.

Przypadek? Trudno nam w to uwierzyć. Czas pokaże jak było naprawdę.

Nowej dyrektorce życzymy, aby chociaż częściowo zbliżyła się do osiągnięć Beaty Szafraniec ( m.in. dodatni wynik finansowy, bardzo dobra współpraca z władzami lokalnymi, regionalnymi i centralnymi, zaprowadzenie dyscypliny w szpitalu, znakomita komunikatywność, pozyskiwanie środków zewnętrznych czy podnoszenie jakości świadczonych usług w szpitalu..).

Przed Barbarą Bulanowską, stoją naprawdę duże wyzwania.

Portal infokropka.pl, będzie szczegółowo analizował bieżącą sytuację wadowickiego szpitala, a także zachowanie władz powiatu wobec nowej rzeczywistości.

 

Zobacz również << Kontrowersje wokół odwołania Dyrektor Szpitala w Wadowicach >>

Podziel się tym wpisem: