Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Trwa akcja “Znicz 2019”

Trwa akcja “Znicz 2019”

Wszystkich Świętych to okres szczególny. Dla wielu to setki kilometrów do przejechania, aby złożyć znicz na mogile swoich bliskich. To właśnie wtedy polskie drogi zapełniają się samochodami, wzmaga się ruch w miastach, szczególnie w okolicach cmentarzy. Pamiętajmy, że zmienna, jesienna pogoda negatywnie wpływa na warunki podróżowania i widoczność, co przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Od 31 października 2019 roku policjanci rozpoczynają działania pod kryptonimem „ZNICZ 2019”, które będą realizowane do 3 listopada br. W związku z obchodami Święta Zmarłych przewidywane jest bardzo duże natężenie ruchu kołowego i pieszych na drogach powiatu wadowickiego. Największe jednak natężenie ruchu będzie w rejonie cmentarzy oraz na trasach tranzytowych pomiędzy cmentarzami, a w szczególności:

  1. droga K-52 Inwałd
  2. droga K-52 Izdebnik
  3. droga K-28 Wadowice ul. Wojska Polskiego
  4. droga gminna Wadowice Al. M.B. Fatimskiej
  5. droga W-781 Andrychów ul. Beskidzka
  6. droga K-44 Ryczów i Spytkowice

W celu zminimalizowania zagrożenia bezpieczeństwa na drogach, policjanci będą prowadzili wzmożone działania, podczas których będą zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, prędkość i wyprzedzanie.  Mundurowi będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy kierowcy i pozostali pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach. Do zadań funkcjonariuszy należeć będzie również udzielanie informacji zainteresowanym o możliwościach dojazdu do parkingów oraz czasowych utrudnieniach  i alternatywnych drogach objazdowych, a także egzekwowanie właściwego używania świateł zewnętrznych, reagowanie na wykroczenia kierujących pojazdami w stosunku do pieszych oraz na wykroczenia popełniane przez pieszych, szczególnie w zakresie stosowania elementów odblaskowych.

Policja apeluje, aby kierowcy zwracali uwagę na oznakowanie w rejonie cmentarzy i możliwe zmiany w organizacji ruchu, by zachowali wyrozumiałość oraz bezwzględnie podporządkowali się policjantom i strażnikom miejskim kierującym ruchem oraz innym służbom porządkowym nadzorującym parkingi. Pamiętajmy jednak, że nasze bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy również od nas samych.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x