Dopiero wczoraj informowaliśmy o koronawirusie u proboszcza z Radoczy, a już mamy następną wiadomość o zakażonych kapłanach. Tym razem wirusa wykryto u trzech księży z parafii św. Macieja w Andrychowie.
Spowodowało to spore utrudnienia w posłudze duszpasterskiej. Zakażeni księża przebywają obecnie w izolacji, a pozostali z tej parafii przechodzą kwarantannę. Nie oznacza to jednak, że w kościele nie będzie żadnych nabożeństw. Gościnnie mają je odprawiać duchowni z innej parafii. Ale mszy świętych będzie mniej niż w normalnych okolicznościach.
W powszednie dni tygodnia tylko jedna, wieczorna, o godzinie 18.00, plus różaniec o 17.30. Natomiast na najbliższą niedzielę, 18 października, zaplanowano 5 nabożeństw: o 6.30, 9.30, 11.00, 14.00 i 18.00. Intencje z mszy, które się nie odbędą, miejscowi księża odprawią we własnych mieszkaniach. Niestety, w najbliższych dniach nie będzie się można wyspowiadać w kościele parafialnym.
„Dziękujemy za wszystkie napływające wyrazy wsparcia i modlitwy. Prosimy o objęcie modlitwą nie tylko nas, ale wszystkich zakażonych koronawirusem z Wuhan, ich rodziny, a także osoby poddane kwarantannie. My, kapłani, w swoich modlitwach pamiętamy o wszystkich, którzy zmagają się z jakąkolwiek chorobą i dolegliwością” – apelują księża na facebookowej stronie parafii św. Macieja. (eł)
Zobacz również: COVID-19 u kolejnego księdza